Міністерство соціальної політики України надало роз’яснення в листі від 26.01.2015 № 62/13/84-15 про те, чи можна встановити працівникові дві надбавки: за почесне і спортивне звання.
Умови оплати праці працівників бюджетної сфери визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.
Згідно з цими умовами оплата праці керівникам закладів, установ бюджетної сфери надано право в межах затвердженого фонду оплати праці виплачувати працівникам надбавки:
- за почесні звання;
- за спортивні звання;
- за високі досягнення в праці;
- за виконання особливо важливої роботи;
- за складність, напруженість в роботі;
доплати:
- за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;
- за поєднання професій (посад);
- за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт;
- за вчене звання, вчений ступінь і т. п.;
надавати працівникам матеріальну допомогу, преміювати працівників залежно від особистого вкладу працівника в загальні результати роботи.
Надбавки за почесне і спортивне звання встановлюються працівникам, якщо їх діяльність за профілем співпадає з наявним почесним або спортивним званням.
Отже, це різні види надбавок. Працівникові може бути встановлено надбавку за почесне звання і надбавку за спортивне звання за умови відповідності почесного і спортивного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді.
Підготувала Ольга Янчіцька,
головний редактор газети «Експертус Тиждень», редактор «Експертус Кадри»