Як визначати розмір премії в державних органах
Кабінет міністрів України схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад».
У Кабміні пояснили, що зміни мають на меті, зокрема, припинення практики виплат надмірних необґрунтованих надбавок та запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників державних органів, а також впровадження системи грейдів (окладів).
Основними нововведеннями законопроєкту є:
- запровадження прозорої системи оплати праці на основі класифікації посад (оплата праці держслужбовця має враховувати кваліфікацію та досвід, важливість і складність роботи на посаді, ступінь відповідальності, а також результативність, ефективність та якість виконання посадових обов’язків);
- чітке розмежування заробітної плати на основну та додаткову (основна не менш ніж 70% та додаткова не більш ніж 30%);
- обмеження стимулювальних виплат (премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу, місячна — не більш як 30%, а квартальна — 90%);
- встановлення максимального розміру надбавки за вислугу років на рівні 30% від підвищеного посадового окладу.
Скачайте зразок наказу про преміювання працівників
Зазначимо, до основної частини заробітної плати відносяться надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад визначають на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад. Додаткова ж частина залежить від особистого внеску в загальний результат роботи. Сюди відноситься місячна або квартальна премія, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.
Попередньо впровадження такої системи почнеться з 1 січня 2024 року. Винятком мають стати державні органи, діяльність яких регулюється спеціальними законами. Для них запровадження нової системи відбудеться на рік пізніше. Проте документ передбачає норму про приведення положення спеціальних законів у відповідність до положень Закону України «Про державну службу» в частині, що стосується оплати праці державних службовців.
За матеріалами Урядового порталу