Уряд підтримав обмеження виплат держслужбовцям

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
У разі ухвалення Закону нова система почне працювати з 2024 року

image79

Як визначати розмір премії в державних органах

Кабінет міністрів України схвалив проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад».

У Кабміні пояснили, що зміни мають на меті, зокрема, припинення практики виплат надмірних необґрунтованих надбавок та запровадження дієвого механізму оптимізації граничної чисельності працівників державних органів, а також впровадження системи грейдів (окладів).

Основними нововведеннями законопроєкту є:

  • запровадження прозорої системи оплати праці на основі класифікації посад (оплата праці держслужбовця має враховувати кваліфікацію та досвід, важливість і складність роботи на посаді, ступінь відповідальності, а також результативність, ефективність та якість виконання посадових обов’язків);
  • чітке розмежування заробітної плати на основну та додаткову (основна не менш ніж 70% та додаткова не більш ніж 30%);
  • обмеження стимулювальних виплат (премія за результатами щорічного оцінювання не може перевищувати розміру посадового окладу, місячна — не більш як 30%, а квартальна — 90%); 
  • встановлення максимального розміру надбавки за вислугу років на рівні 30% від підвищеного посадового окладу.

checkbox-152187_640.pngСкачайте зразок наказу про преміювання працівників

Зазначимо, до основної частини заробітної плати відносяться надбавка за вислугу років, надбавка за ранг, допомога до щорічної відпустки. Оклад визначають на основі класифікації посад державної служби згідно з Каталогом типових посад. Додаткова ж частина залежить від особистого внеску в загальний результат роботи. Сюди відноситься місячна або квартальна премія, премія за результатами оцінювання, компенсації за додаткове навантаження та за вакантною посадою.

Попередньо впровадження такої системи почнеться з 1 січня 2024 року. Винятком мають стати державні органи, діяльність яких регулюється спеціальними законами. Для них запровадження нової системи відбудеться на рік пізніше. Проте документ передбачає норму про приведення положення спеціальних законів у відповідність до положень Закону України «Про державну службу» в частині, що стосується оплати праці державних службовців.

За матеріалами Урядового порталу

Теми:

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
106

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
215

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
240

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15010

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді