Порядок роз’яснює процедуру проведення та оцінювання іспиту на рівень володіння державною мовою, визначає права та обов’язки усіх сторін іспитового процесу.
Процедура іспитування буде однаковою:
- для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків,
- для осіб, які мають намір набути громадянство України.
Відповідно до Порядку, реєстрація, складання іспиту, отримання результатів відбувається через електронний кабінет претендента.
Письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.
На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката. Повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.
Вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і документально підтвердити рівень володіння державною мовою, міститься у статтях 7, 9 та 10 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Нагадуємо про постанову КМУ від 14 квітня 2021 року № 409 «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою».
Нацкомісія зі стандартів державної мови продовжує активну підготовку до іспиту на рівень володіння державною мовою і створює всі необхідні передумови для успішного запуску іспитування з 16 липня 2021 року відповідно до норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Звертаємо увагу, що вся достовірна інформація про іспит міститься на офіційному сайті Комісії.
За матеріалами Нацкомісії зі стандартів державної мови