Нацкомісія зі стандартів державної мови веде активну підготовку до іспиту на рівень володіння державною мовою

Зразки для ефективної роботи кадровика
Порядок роз’яснює процедуру проведення та оцінювання іспиту на рівень володіння державною мовою, визначає права та обов’язки усіх сторін іспитового процесу.
Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків
Процедура іспитування буде однаковою:
- для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків,
- для осіб, які мають намір набути громадянство України.
Відповідно до Порядку, реєстрація, складання іспиту, отримання результатів відбувається через електронний кабінет претендента.
Письмова частина іспиту передбачає виконання тестових завдань та написання тексту на визначену тему. Усна частина передбачає монологічне висловлювання та діалог з екзаменатором на визначену тему.
На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката. Повторно складати іспит можна необмежену кількість разів, але не частіше одного разу на чотири місяці.
Вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і документально підтвердити рівень володіння державною мовою, міститься у статтях 7, 9 та 10 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Нагадуємо про постанову КМУ від 14 квітня 2021 року № 409 «Про затвердження Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою».
Нацкомісія зі стандартів державної мови продовжує активну підготовку до іспиту на рівень володіння державною мовою і створює всі необхідні передумови для успішного запуску іспитування з 16 липня 2021 року відповідно до норм Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Звертаємо увагу, що вся достовірна інформація про іспит міститься на офіційному сайті Комісії.
За матеріалами Нацкомісії зі стандартів державної мови
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.