Кабінет Міністрів України на засіданні 27 травня затвердив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій»
Кабінет Міністрів України на засіданні 27 травня затвердив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій».
За словами Міністра соціальної політики Павла Розенка, на сьогодні законодавчо не врегульовано питання надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку для батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи-підприємця.
Станом на 1 січня 2015 року в Україні функціонують 918 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 6081 дитина. З них у 71 дитячому будинку сімейного типу виховуються 77 дітей віком до трьох років. Натомість у Кодексі законів про працю та Законі України «Про відпустки» право на таку відпустку мають тільки прийомні батьки та опікуни. З метою забезпечення єдиних гарантій для батьків, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу, законопроектом пропонується доповнити діючі акти положенням, що батькам-вихователям надається право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це гарантуватиме збереження робочого місця за працюючими батьками-вихователями.
Крім того, зауважив Міністр, період перебування у відпустці не впливатиме на страховий стаж, оскільки він вже зараховується даній особі як такій, що отримує грошове забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу.
У Мінсоцполітики переконані, що схвалення законопроекту матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та сприятиме зменшенню загальної кількості дітей цієї категорії в інтернатних закладах.
Підготувала Марина Маслюк,
головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри», провідний редактор порталу prokadry.com.ua
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.