Накопичувальна пенсійна система: альтернативний законопроект

Працівники і роботодавці сплачуватимуть пенсійні внески на паритетних засадах

Накопичувальна пенсійна система: альтернативний законопроект

Нагадаємо, що 29 квітня 2021 року проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» від 27.12.2019 № 2683 депутати направили на доопрацювання.

Що робити кадровику, коли працівник досягнув пенсійного віку

7 травня 2021 року Галина Третьякова та Вадим Струневич зареєстрували у ВР альтернативний проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683-3 (далі — законопроект № 2683-3).

Як зазначено у Пояснювальній записці — законопроект № 2683-3 підготувала громадська організація «Офіс простих рішень та результатів» спільно з народними депутатами України, бізнес-асоціаціями «Українська Рада Бізнесу» та «Спілка Українських Підприємців» на виконання передвиборчої програми Президента України Володимира Зеленського.

Законопроект № 2683-3 передбачає:

  • сплату внесків роботодавцем і працівником по 2% від зарплати працівника як учасника накопичувальної пенсійної системи. Одночасно зменшать ЄСВ з 22% до 20% та ПДФО з 18% до 16%;
  • кошти зберігатимуть в авторизованому банку чи пенсійному фонді, який обере учасник системи. Весь рух коштів можна буде контролювати через спеціальний електронний кабінет;
  • до виходу учасника системи на пенсію, кошти інвестуватимуть в економіку України;
  • в подальшому ці кошти забезпечать довічну пенсію. З них можна буде отримати одноразову виплату у визначених випадках. Ці накопичення можна буде успадковувати.

Законопроект № 2683-3 повинен визначити правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні і з 2023 року запустити накопичувальну систему.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19235

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118846

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
521008

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
479

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді