Накопичувальна пенсійна система: альтернативний законопроект

Працівники і роботодавці сплачуватимуть пенсійні внески на паритетних засадах

Накопичувальна пенсійна система: альтернативний законопроект

Нагадаємо, що 29 квітня 2021 року проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» від 27.12.2019 № 2683 депутати направили на доопрацювання.

Що робити кадровику, коли працівник досягнув пенсійного віку

7 травня 2021 року Галина Третьякова та Вадим Струневич зареєстрували у ВР альтернативний проект Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683-3 (далі — законопроект № 2683-3).

Як зазначено у Пояснювальній записці — законопроект № 2683-3 підготувала громадська організація «Офіс простих рішень та результатів» спільно з народними депутатами України, бізнес-асоціаціями «Українська Рада Бізнесу» та «Спілка Українських Підприємців» на виконання передвиборчої програми Президента України Володимира Зеленського.

Законопроект № 2683-3 передбачає:

  • сплату внесків роботодавцем і працівником по 2% від зарплати працівника як учасника накопичувальної пенсійної системи. Одночасно зменшать ЄСВ з 22% до 20% та ПДФО з 18% до 16%;
  • кошти зберігатимуть в авторизованому банку чи пенсійному фонді, який обере учасник системи. Весь рух коштів можна буде контролювати через спеціальний електронний кабінет;
  • до виходу учасника системи на пенсію, кошти інвестуватимуть в економіку України;
  • в подальшому ці кошти забезпечать довічну пенсію. З них можна буде отримати одноразову виплату у визначених випадках. Ці накопичення можна буде успадковувати.

Законопроект № 2683-3 повинен визначити правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні і з 2023 року запустити накопичувальну систему.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді