Вибираємо назву посади без помилок
Міністерство охорони здоров’я України Наразі МОЗ хоче замінити кваліфікаційні характеристики професій повноцінними професійними стандартами. У відомстві повідомили, що працюють над розробленням та впровадженням професійних стандартів на медичні, фармацевтичні та інші професії галузі охорони здоров’я.
В уряді пояснили, що наявність професійних стандартів є важливим чинником належної підготовки лікарів, фармацевтів, медсестер та інших працівників сфери охорони здоров’я для здобуття ними необхідного рівня професійної кваліфікації та подальшого забезпечення якості їх професійної діяльності. МОЗ назвав такі переваги впровадження системи профстандартів:
- обсяг інформації, необхідний для забезпечення належного регулювання професійної діяльності працівників;
- структура змісту побудована на основі компетентнісного підходу, який передбачає формування вимог до загальних та професійних компетентностей, а це має забезпечити якісне виконання професійних функцій;
- об’єктивність визначення назв, змісту та обсягу трудових функцій;
- залучення до розроблення експертів, освітян, науковців, представників фахових асоціацій та організацій роботодавців;
- аналіз національного та міжнародного досвіду;
- обов’язкове громадське обговорення проєктів;
- перегляд не рідше ніж що п'ять років (з урахуванням особливостей галузі).
Наразі вимоги до компетентностей працівників сфери охорони здоров’я наведено в 78-му випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій (ДКХП-78), затвердженому наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117. Цей документ включає кваліфікаційні характеристики на 253 професії. Проте, як стверджують у міністерстві, чинні кваліфікаційні характеристики застаріли і за структурою, і за змістом. Водночас стандарти, які МОЗ збирається впровадити, мають бути спільними з європейськими нормами.
У МОЗ повідомили, що до Національного агентства кваліфікацій вже надійшли заявки на розроблення 74 проєктів професійних стандартів. Переважна більшість (60) — на пріоритетні лікарські професії. Це приблизно 40% від загальної кількості лікарських професій.
Скачайте наказ про підвищення кваліфікації працівників
Серед отриманих заявок також є запити на профстандарти на фармацевтичних професій (6), для медсестринських професій (4), для фахівців з реабілітації (2) та для бойового медика (1).
Цей перелік є першим етапом запровадження профстандартів. До наступних етапів мають бути включені професії всіх груп працівників галузі охорони здоров’я.
За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України