Держпраці пояснила, як може діяти роботодавець в умовах воєнного стану
Як встановити випробування
Державна служба України з питань праці надала роз'яснення щодо випробування при прийнятті на роботу.
Так, Кодекс законів про працю України (ст.26) передбачає, що випробування не встановлюється для таких категорій:
- особи, які не досягли 18 років;
- молоді робітники після закінчення професійних навчально-виховних закладів;
- молоді спеціалісти після закінчення вищих закладів освіти;
- особи, звільнені в запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби;
- особи з інвалідністю, направлені на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи;
- особи, обрані на посаду;
Корисні поради від наших спеціалістів:
- переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
- особи, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
- вагітні жінки;
- одинокі матері, які мають дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
- особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
- особи, що наймаються на тимчасові та сезонні роботи;
- внутрішньо переміщені особи.
Крім того, при прийнятті на роботу в іншу місцевість або при переведенні на роботу на інше підприємство випробування також не встановлюється.
Як прийняти на роботу, якщо працівник не може надати трудової книжки? Чи можна видати трудові книжки працівникам на руки, не звільняючи з роботи? Що робити з трудовою книжкою, якщо працівник перебуває за кордоном і вирішив звільнитися з роботи?
Водночас в період дії воєнного стану умова про випробування може встановлюватися для будь-якої категорії працівників (ч. 2, ст. 2 Закону № 2136-ІХ).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.