Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику
Воєнний стан вносить свої корективи у трудові відносини. Так, наразі роботодавці мають право перевести працівника без його згоди на іншу роботу, яка не була обумовлена трудовим договором. Винятком є переведення в іншу місцевість, де тривають активні бойові дії.
При цьому така робота не повинна бути протипоказана особі за станом здоров’я. Переведення без згоди працівника можливе для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що становлять загрозу життю людей чи нормальним умовам їх існування людей.
Водночас воєнний стан не скасовує передбачену КЗпП норму про повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці. Втім, якщо раніше працівника слід було повідомити про це не пізніше ніж за два місяці до запровадження змін, от наразі можна відступити від цього терміну. Але повідомлення слід здійснити до запровадження нових умов.
Зауважимо, в разі переведення працівника оплачувати його працю слід не нижче рівня середньої заробітної плати за попередньою роботою.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.