Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику
Воєнний стан вносить свої корективи у трудові відносини. Так, наразі роботодавці мають право перевести працівника без його згоди на іншу роботу, яка не була обумовлена трудовим договором. Винятком є переведення в іншу місцевість, де тривають активні бойові дії.
При цьому така робота не повинна бути протипоказана особі за станом здоров’я. Переведення без згоди працівника можливе для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що становлять загрозу життю людей чи нормальним умовам їх існування людей.
Водночас воєнний стан не скасовує передбачену КЗпП норму про повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці. Втім, якщо раніше працівника слід було повідомити про це не пізніше ніж за два місяці до запровадження змін, от наразі можна відступити від цього терміну. Але повідомлення слід здійснити до запровадження нових умов.
Зауважимо, в разі переведення працівника оплачувати його працю слід не нижче рівня середньої заробітної плати за попередньою роботою.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Переведення на іншу роботу — важлива процедура, яка потребує чіткого дотримання трудового законодавства. Така зміна може бути ініційована як працівником, так і роботодавцем, і має як юридичні, так і практичні наслідки. Як перевести працівника на іншу роботу законно та швидко? Чи можливе переведення на іншу посаду за заявою працівника? Чи передбачає переведення працівника на іншу посаду запис в трудовій книжці? Чи змінюється тривалість щорічних додаткових відпусток після переведення на іншу роботу? Що потрібно врахувати при переведенні на іншу посаду? Відповіді — у статті.
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
В умовах кризових явищ в економіці України компанії починають шукати шляхи для оптимізації виробничого процесу, покращення ефективності їх організаційної структури та збільшення обсягів і результатів трудових показників працюючих осіб. Одним з інструментів для здійснення організаційних змін всередині компанії є переміщення і переведення працівників. Наші експерти підготували важливу інформацію про відмінність переведення від переміщення у цій статті.
Переведення працівників на іншу постійну роботу — це зміна умов трудового договору, що передбачає переведення працівника на іншу посаду або до іншого структурного підрозділу в межах підприємства, установи чи організації. Що передбачає порядок переведення на іншу роботу, які є види переведень, чи можливе переведення з декретного місця на постійне місце роботи та переведення на нижчеоплачувану роботу — читайте у статті.