Штрафи на роботодавця з 01.10.2022
Державна податкова служба України нагадала підприємцям про одне зі своїх завдань — здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин з працівниками.
Відповідно до п.п. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, органи ДПС у разі наявності або одержання інформації про використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин здійснюють фактичні перевірки суб'єктів господарювання.
Загалом з початку року податківці провели понад 19 тисяч перевірок. І в одному з десяти випадків були виявлені порушення законодавства. Водночас у відомстві зауважили, що з жовтня поточного року розмір штрафів для юридичних та фізичних осіб збільшився. Причина цього — зростання розміру мінімальної заробітної плати. Відтак, за кожного працівника, допущеного до роботи без оформлення трудового договору (контракту), роботодавець має заплатити від 67 до 201 тис. грн.
Відповідаємо на запитання:
Зазначимо, під час організації перевірок податківці використовують широкий спектр джерел інформації. У ДПС зауважили, що важливу роль при цьому відіграє чат-бот «StopViolationBot» у Telegram, де приймають звернення та повідомлення громадян.
За матеріалами Державної податкової служби України
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.