🖺Документи, що підтверджують знищення майна роботодавця та відсутність умов для роботи. Памʼятка
Звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності в період втрати працездатності не впливають на право застрахованої особи отримати гарантовані законом виплати від Фонду соціального страхування (починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності). Це стосується допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій (згідно з ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
При цьому підставою для виділення коштів є заява-розрахунок, оформлена за встановленим зразком. Для її подання роботодавець має опрацювати лікарняний працівника. Втім, якщо роботодавець не зміг цього зробити через бойові дії, до Фонду соціального страхування може звернутися сама застрахована особа.
Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб передбачає, що застрахованим особам, які не реалізували свого права на отримання матеріального забезпечення відповідно до законодавства, таке забезпечення має бути надане. Зокрема, це особи, які перебувають аоб перебували в трудових відносинах з підприємствами та переселилися з тимчасово окупованої території, районів проведення АТО або зони надзвичайної ситуації.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці