Дисциплінарна, адміністративна та кримінальна відповідальності за порушення під час подання антикорупційної декларації
НАЗК удосконалило функцію «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій так, щоб декларантам майже не довелося шукати додаткові дані для заповнення декларації за різні періоди.
Що змінилося?
- Додали інформацію про доходи, які порахували за відповідними джерелами та ознаками для заповнення згідно полів декларації, щоб уникнути арифметичних помилок. Тепер можна переглянути не лише інформацію про свої об’єкти нерухомості, об’єкти незавершеного будівництва, автівки, спадщину чи наявні обтяження рухомого майна, але й доходи.
- Додали корисні посилання на джерела інформації, де можна самостійно переглянути інформацію про активи й доходи.
- Додали активні посилання на актуальні роз’яснення НАЗК з правилами заповнення окремих полів декларації.
Публічні службовці, які вперше подають декларацію, також зможуть скористатися цією функцією. Тепер вона доступна не лише для посадовців із досвідом.
Як і раніше, інформація стосується лише суб’єкта декларування. Тобто переглянути інформацію про доходи дружини/чоловіка або їхню власність декларант не зможе.
Тепер формування інформації займає певний час, адже її кількість та актуальність суттєво збільшилися.
Зверніть увагу, що інформація з реєстрів відрізняється актуальністю. Зокрема, при формуванні даних:
- з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру обтяжень рухомого майна та Спадкового реєстру — отримаєте інформацію на дату формування запиту;
- з Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів та Державного реєстру фізичних осіб-платників податків — отримаєте інформацію на 31 грудня відповідного року.
Щоб перевірити помилки, НАЗК радить скористатися цією функцією й тим, хто вже подав декларацію.
Олена Петровська
за матеріалами НАЗК