Тепер її подають за місцем провадження господарської діяльності

Для того, щоб отримати і виплатити працівникам допомогу з часткового безробіття, підприємство, яке зупинило чи скоротило свою діяльність, письмово повідомляє ЦЗ про можливе зупинення (скорочення) виробництва.
Нову форму повідомлення затверджено наказом Мінсоцполітики «Про затвердження форми повідомлення про можливе зупинення (скорочення) виробництва» від 23.04.2021 № 858.
Повідомлення подають роботодавці незалежно від їх форми власності, організаційно-правової форми та підпорядкування, діяльність яких пов'язана з виробництвом продукції не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва та зазначають дату, причину та орієнтовну тривалість зупинення (скорочення) виробництва.
Простій на підприємстві: оформлення, оплата, припинення
На відміну від попереднього, роботодавці подаватимуть повідомлення за місцем провадження їх господарської діяльності. У самій формі зазначатимуть і місце провадження діяльності, і місцезнаходження роботодавця за даними ЄДР.
Нова форма повідомлення про можливе зупинення (скорочення) виробництва діє з 28 травня 2021 року. З цієї ж дати втратив чинність наказ Мінсоцполітики «Про затвердження форми повідомлення про можливе зупинення (скорочення) виробництва» від 1.03.2013 № 136.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.