Дискримінація за віком, як і за будь-якою іншою ознакою, карається законом
Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат
Ейджизм — це дискримінація особи за ознаками віку. Прикладом цього є ситуації, коли людині відмовляють у прийнятті на роботу через те, що вона старша певного віку (наприклад, 45+).
Державна служба України з питань праці нагадала, що, згідно з Конституцією України (ст. 43) кожен громадянин має право на працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава ж гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Згідно з Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», повноваження щодо запобігання та протидії дискримінації надані Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.
Вас також може зацікавити:
Якщо громадяни вважають, що стали жертвою дискримінації, вони можуть подати скаргоу до державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або до суду.
За порушення законодавства про запобігання та протидію дискримінації передбачено цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.