У Пенсійному фонді розповіли, як отримати страхові виплати, якщо роботодавець перебуває в окупації
Внутрішньо переміщена особа і біженець: чи тотожні поняття
Страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (зокрема, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності), які громадяни не змогли отримати від свого роботодавця, можна отримати безпосередньо через Пенсійний фонд України. Це стосується в першу чергу тих осіб, які перебувають або перебували у трудових відносинах та переселилися з тимчасово окупованих територій (або з територій, де ведуться активні бойові дії).
У ПФУ уточнили, що внутрішньо переміщені особи мають право на такі виплати:
- допомога по тимчасовій втраті працездатності;
- допомога по вагітності і пологах;
- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).
Вам також може бути цікаво:
Для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах потрібен листок непрацездатності, виданий у встановленому законодавством порядку. Формування заяви-розрахунку при цьому не потрібне, такі виплати Пенсійний фонд призначає і виплачує безпосередньо застрахованій особі.
Щоб отримати допомогу, слід звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ. Також потрібно підготувати такі документи:
- оригінал і копія довідки про взяття на облік ВПО;
- оригінал і копія паспорта громадянина України;
- оригінал і копія довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
- листок непрацездатності (якщо він виданий у паперовій формі).
Решту необхідної інформації можна отримати в реєстрах.
При цьому, якщо особа не є ВПО, проте її роботодавець перебуває на тимчасово окупованій території (і, відповідно, не може виконати обов’язків щодо виплат за страховими випадками), Пенсійний фонд так само виплачує страхові виплати. Кошти надходять безпосередньо на рахунки громадян.
За матеріалами Пенсійного фонду України
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.