Конституційний Суд визнав неконституційною роботу вчителів-пенсіонерів за строковими трудовими договорами

Припис Закону України «Про повну загальну середню освіту» порушив принцип рівності педагогічних працівників
Конституційний Суд визнав неконституційною роботу вчителів-пенсіонерів за строковими трудовими договорами

07 лютого 2023 року Конституційний Суд ухвалив Рішення щодо відповідності Конституції (конституційності) приписів абзацу третього частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-IX (далі — Закон про повну загальну середню освіту).

Відповідно до оспорюваного припису педпрацівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачують пенсію за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладають строком від одного до трьох років.

Цей припис призвів до поділу педпрацівників на дві категорії та створив умови для дискримінаційного підходу до однієї із них. У нерівне становище поставили тих педагогів, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію.

Вас може зацікавити:

Суд визнав оспорюваний припис Закону про повну загальну середню освіту таким, що не відповідає Конституції.

Текст Рішення та його резюме оприлюднять на сайті Конституційного Суду 08 лютого 2023 року.

Експерти підготують докладну аналітику Рішення Конституційного Суду та допоможуть правильно продовжити трудові відносини з педагогами. Слідкуйте за новинами Системи та нашими розсилками!

Олена Петровська

за матеріалами Конституційного суду

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
803

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді