За вимогу винагороди посередників у працевлаштуванні чекає штраф до 50 тис. грн
Як звітувати про надання послуг із посередництва в працевлаштуванні
20 березня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон» (Законопроєктвід 31.10.2019 № 2365, далі — Закон).
Закондоповнює статтю 38 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI нормою, яка забороняє посередникам у працевлаштуванні за кордоном отримувати з потенційного шукача роботи гонорари, комісійні та інші винагороди. Послуги з працевлаштування посереднику оплачуватиме роботодавець, для якого агентство добирає персонал.
Закон передбачає, що компанія – посередник з пошуку роботи, укладає договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном з шукачем роботи та надає інформацію про характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою перебування.
Закон скасовує ліцензування посередництва у працевлаштуванні, але й встановлює адміністративну відповідальність за порушення.
Які документи для прийняття на роботу має подати претендент на посаду
Якщо компанія – посередник працюватиме без декларації про початок діяльності та до того, як інформацію включать до переліку компаній, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ФОП та посадовим особам юридичної особи загрожує штраф 17 — 50 тис. грн.
Гонорари, комісійні та інші винагороди шукачів роботи за посередництво у працевлаштуванні в Україні та за кордоном загрожують штрафом у 34 — 50 тис. грн.
Таку адміністративну відповідальність передбачили у новій статті 166-26 КпАП.
Олена Петровська
https://prokadry.com.ua/article/3961-yak-dokumenti-dlya-priynyattya-na-robotu-ma-podati-pretendent-na-posadu
https://prokadry.com.ua/article/3961-yak-dokumenti-dlya-priynyattya-na-robotu-ma-podati-pretendent-na-posadu
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.