Як звітувати про надання послуг із посередництва в працевлаштуванні
20 березня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон» (Законопроєктвід 31.10.2019 № 2365, далі — Закон).
Закондоповнює статтю 38 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI нормою, яка забороняє посередникам у працевлаштуванні за кордоном отримувати з потенційного шукача роботи гонорари, комісійні та інші винагороди. Послуги з працевлаштування посереднику оплачуватиме роботодавець, для якого агентство добирає персонал.
Закон передбачає, що компанія – посередник з пошуку роботи, укладає договір про надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном з шукачем роботи та надає інформацію про характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою перебування.
Закон скасовує ліцензування посередництва у працевлаштуванні, але й встановлює адміністративну відповідальність за порушення.
Які документи для прийняття на роботу має подати претендент на посаду
Якщо компанія – посередник працюватиме без декларації про початок діяльності та до того, як інформацію включать до переліку компаній, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, ФОП та посадовим особам юридичної особи загрожує штраф 17 — 50 тис. грн.
Гонорари, комісійні та інші винагороди шукачів роботи за посередництво у працевлаштуванні в Україні та за кордоном загрожують штрафом у 34 — 50 тис. грн.
Таку адміністративну відповідальність передбачили у новій статті 166-26 КпАП.
Олена Петровська