Пояснення надали юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець та начальник групи організації бронювання військовозобов'язаних мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ Андрій Бобков.
Чи можна забронювати резервіста
У мирний та воєнний час бронюють військовозобов’язаних (ст. 24 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII; далі — Закон про мобілізацію).
Військовозобов’язаний і резервіст категорії не рівнозначні. Порівняйте визначення:
- військовозобов’язані — особи, які перебувають у запасі для комплектування ЗСУ та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;
- резервісти — особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.
На період мобілізації та на воєнний час резервістів не бронюють, так само заброньованих не приймають на службу у військовому резерві (ч. 2 ст. 25 Закону про мобілізацію). Кого саме зараховують на службу у військовому оперативному резерві в особливий період, розповідаємо у консультації.
Про те, що працівник проходить службу у військовому резерві, підкажуть відмітки у розділі Службові відмітки військового квитка.