Відповіді на п’ять найчастіших запитань про лікарняні після 1 січня 2023 року
Електронні лікарняні формуються на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН). Такі висновки можуть бути сформовані і за час перебування особи за кордоном. Зокрема, йдеться про МВТН щодо таких категорій:
- «Захворювання або травма загального характеру»;
- «Догляд за хворою дитиною»;
- «Вагітність та пологи»;
- «Ортопедичне протезування».
В уряді пояснили, як можна сформувати електронний лікарняний в таких ситуаціях. Для цього у будь-якому разі знадобляться іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.
Так, якщо особа отримала медвисновок, перебуваючи за кордоном, можна одразу ж звернутися до свого сімейного лікаря (або того фахівця, який проводить лікування). Повертатися в Україну для цього не потрібно. Листок непрацездатності сформують на підставі іноземних медичних документів.
Якщо ж особа виїхала за кордон, вже маючи відкритий МВТН (наприклад, для продовження лікування), то іноземні документи з зазначеним терміном непрацездатності слід надіслати лікарю в Україну, щоб лікарняний продовжили.
При цьому, якщо громадяни, перехворівши за кордоном, не відправили одразу документи в Україну, вони можуть звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН за тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах, протягом року від строку лікування.
Зауважимо, медичний висновок про тимчасову непрацездатність має бути сформований в день звернення пацієнта.
За даними Кабміну, наразі в електронній системі охорони здоров’я сформовано 15,4 млн МВТН, на основі яких видано 13,6 млн електронних лікарняних (з них 6,07 млн лікарняних видали з початку повномасштабного вторгнення).
За матеріалами Урядового порталу