Е-лікарняний для тих, хто хворіє за кордоном

Громадяни мають змогу і відкрити новий, і продовжити наявний листок непрацездатності

image64

Відповіді на п’ять найчастіших запитань про лікарняні після 1 січня 2023 року

Електронні лікарняні формуються на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН). Такі висновки можуть бути сформовані і за час перебування особи за кордоном. Зокрема, йдеться про МВТН щодо таких категорій:

  • «Захворювання або травма загального характеру»;
  • «Догляд за хворою дитиною»;
  • «Вагітність та пологи»;
  • «Ортопедичне протезування».

В уряді пояснили, як можна сформувати електронний лікарняний в таких ситуаціях. Для цього у будь-якому разі знадобляться іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.

Так, якщо особа отримала медвисновок, перебуваючи за кордоном, можна одразу ж звернутися до свого сімейного лікаря (або того фахівця, який проводить лікування). Повертатися в Україну для цього не потрібно. Листок непрацездатності сформують на підставі іноземних медичних документів.

Якщо ж особа виїхала за кордон, вже маючи відкритий МВТН (наприклад, для продовження лікування), то іноземні документи з зазначеним терміном непрацездатності слід надіслати лікарю в Україну, щоб лікарняний продовжили.

При цьому, якщо громадяни, перехворівши за кордоном, не відправили одразу документи в Україну, вони можуть звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН за тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах, протягом року від строку лікування.

Зауважимо, медичний висновок про тимчасову непрацездатність має бути сформований в день звернення пацієнта.

За даними Кабміну, наразі в електронній системі охорони здоров’я сформовано 15,4 млн МВТН, на основі яких видано 13,6 млн електронних лікарняних (з них 6,07 млн лікарняних видали з початку повномасштабного вторгнення).

За матеріалами Урядового порталу

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
12169

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7254

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
482959

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
48335

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
79971

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді