Експерти пояснили, в якому разі встановлювати кваліфікаційні вимоги непотрібно
Пояснення надали юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець та експерт із професійної класифікації Юрій Юров.
Які кваліфікаційні вимоги до відповідального за ведення військового обліку
Якщо у державному органі, органі місцевого самоврядування, на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) працює менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів, обов’язки щодо ведення військового обліку покладають на особу служби персоналу (детальніше розповідаємо у консультації).
Кваліфікаційні вимоги у такому випадку за основною посадою — інспектора з кадрів, бухгалтера тощо. Ведення військового обліку — це додаткові обов’язки, які покладають на працівника. Тож кваліфікаційні вимоги у такому випадку за основною посадою не потрібно змінювати.
Вас також може зацікавити:
Рівень підготовки у сфері персонального військового обліку працівник підвищить на обов’язкових курсах підвищення кваліфікації раз на п’ять років у закладах вищої освіти, які погодили навчальні програми із Генеральним штабом ЗСУ.
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.