З 30 липня діють зміни до Положення про атестацію педпрацівників закладів освіти сфери культури

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Зміни спрощують атестацію та вдосконалюють якість оцінювання роботи педпрацівників

З 30 липня діють зміни до Положення про атестацію педпрацівників закладів освіти сфери культури

Положення про атестацію педпрацівників закладів освіти сфери культури привели у відповідність до постанови КМУ «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» від 21.08.2019 № 800, якою визначені правила проходження підвищення кваліфікації та вимоги до її обсягу для різних категорій педпрацівників. Мінімальний обсяг підвищення кваліфікації для проходження педпрацівниками чергової атестації сумарно становитиме:

  • у 2021 році - 2 кредити ЄКТС (60 годин);
  • у 2022 році - 3 кредити ЄКТС (90 годин);
  • з 2023 року - 4 кредити ЄКТС (120 годин).

Атестація працівників

Педпрацівник за бажанням подаватиме документи в паперовому вигляді, не скануючи їх. Вимогу надсилати електронну версію заяви та атестаційних документів у паперовій формі виключили, хоча можливість подати документи в електронному вигляді зберегли.

Термін проведення атестації для закладів і установ продовжили з 30 жовтня до 5 листопада. Строк підготовки атестаційних листів і відправки протоколів до закладів для органів управління збільшили з 7 до 15 днів. Відтак атестаційні комісії матимуть більше часу, щоби оформити документи і не порушувати визначені строки.

Оплату праці працівників з урахуванням результатів атестації здійснюватимуть відповідно до законодавства.

У критеріях на відповідність посаді вилучили показник відвідування засідань педагогічних рад, а показник наявності конфліктів замінили на упередження фактів булінгу.

Аби отримати вищу кваліфікаційну категорію, педпрацівник вибиратиме один критерій з переліку. Звання «старший викладач» присвоюватимуть за критеріями, з яких педпрацівник вибиратиме три.

Зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затвердженого наказом Мінкультури від 12.07.2018 № 628 унормовує наказ Мінкультури та інформполітики «Про внесення змін до наказу Міністерства культури України від 12 липня 2018 року № 628» від 21.05.2021 № 354.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
46

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538184

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67759

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
294

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
504

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді