Зміни спрощують атестацію та вдосконалюють якість оцінювання роботи педпрацівників

Положення про атестацію педпрацівників закладів освіти сфери культури привели у відповідність до постанови КМУ «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» від 21.08.2019 № 800, якою визначені правила проходження підвищення кваліфікації та вимоги до її обсягу для різних категорій педпрацівників. Мінімальний обсяг підвищення кваліфікації для проходження педпрацівниками чергової атестації сумарно становитиме:
- у 2021 році - 2 кредити ЄКТС (60 годин);
- у 2022 році - 3 кредити ЄКТС (90 годин);
- з 2023 року - 4 кредити ЄКТС (120 годин).
Атестація працівників
Педпрацівник за бажанням подаватиме документи в паперовому вигляді, не скануючи їх. Вимогу надсилати електронну версію заяви та атестаційних документів у паперовій формі виключили, хоча можливість подати документи в електронному вигляді зберегли.
Термін проведення атестації для закладів і установ продовжили з 30 жовтня до 5 листопада. Строк підготовки атестаційних листів і відправки протоколів до закладів для органів управління збільшили з 7 до 15 днів. Відтак атестаційні комісії матимуть більше часу, щоби оформити документи і не порушувати визначені строки.
Оплату праці працівників з урахуванням результатів атестації здійснюватимуть відповідно до законодавства.
У критеріях на відповідність посаді вилучили показник відвідування засідань педагогічних рад, а показник наявності конфліктів замінили на упередження фактів булінгу.
Аби отримати вищу кваліфікаційну категорію, педпрацівник вибиратиме один критерій з переліку. Звання «старший викладач» присвоюватимуть за критеріями, з яких педпрацівник вибиратиме три.
Зміни до Положення про атестацію педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури, затвердженого наказом Мінкультури від 12.07.2018 № 628 унормовує наказ Мінкультури та інформполітики «Про внесення змін до наказу Міністерства культури України від 12 липня 2018 року № 628» від 21.05.2021 № 354.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.