НАЗК затвердило Порядок інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування

Суттєва зміна в майновому стані — одноразовий дохід або придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів

НАЗК затвердило Порядок інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування

Порядок інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування затверджений наказом НАЗК від 23.07.2021 № 450/21.

Про суттєві зміни у майновому стані повідомлятимуть суб’єкти декларування, які є службовими особами, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до Закону «Про запобігання корупції», а також суб’єкти декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подають.

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня року, у якому виник обов’язок подати повідомлення, суб’єкт декларування у 10-денний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це НАЗК (ч. 4 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII).

Суб’єкт господарювання особисто інформує НАЗК — заповнює електронну форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після автентифікації у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб’єкт декларування подає повідомлення незалежно від того, перебуває він в Україні чи за її межами.

Наказ НАЗК від 23.07.2021 № 450/21 почне діяти з 01 грудня 2021 року, але не раніше дня, коли його офіційно опублікують.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
149

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
27123

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
50734

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
34995

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
24018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді