Перед початком роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівникові його права та обов’язки

Роботодавець не може позбавити виробничої премії працівника, який неналежним чином виконує свої посадові обов’язки, якщо не ознайомив його з посадовою інструкцією. Відповідне рішення містить постанова ВС від 26.02.2021 у справі № 264/4512/18 (провадження № 61-852св21).
Преміювання працівника, якому оголошено догану, та зняття догани
Обставини справи
Розпорядженням керівника працівнику зменшили на 30 % виробничу премію за неналежне ведення оперативного журналу та порушення посадової інструкції. Працівник стверджував, що порушення не стосуються його посадових обов’язків, з посадовою інструкцією його належним чином не ознайомили та порушили статтю 29 КЗпП. У листку ознайомлення з посадовою інструкцією стоїть не його підпис. З цього приводу працівник звернувся із заявою до поліції. Тому просить суд визнати неправомірним та скасувати розпорядження керівника, стягнути неправомірно недонараховану премію та відшкодувати моральну шкоду.
Під час досудового розслідування проведена судова почеркознавча експертиза, яка підтвердила, що підпис у листі ознайомлення з посадовою інструкцією виконав не працівник, а інша особа.
Апеляційний суд визнав висновок експерта допустимим доказом, а розпорядження роботодавця про позбавлення працівника виробничої премії безпідставним.
Як скласти посадову чи робочу інструкцію
ВС підтримав позицію апеляційного суду та зазначив, що роботодавець не мав підстав зменшити працівнику виробничу премію, адже не ознайомив його із посадовою інструкцією, яка регулює обов’язки працівника під час роботи за посадою.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.