Рівень володіння українською: як скласти іспит?

Якщо порушити умови, екзамен не зарахують

Рівень володіння українською: як скласти іспит?

Сфери, в яких працівники мають використовувати державну мову при виконанні трудових обов’язків

Національна комісія зі стандартів державної мови назвала етапи, які включає визначення рівня володіння державною мовою. Це:

  1. реєстрація і подання заяви на іспит;
  2. іспит;
  3. встановлення результатів іспиту;
  4. інформування про результати визначення рівня володіння державною мовою й отримання державного сертифіката.

Така черговість встановлена Порядком перевірки рівня володіння державною мовою, єдиних вимог до процедури проведення іспитів та критеріїв оцінювання (затверджено рішенням Комісії від 13 травня 2021 року № 20).

Важливо пам'ятати, що іспит неможливо скласти онлайн. Щоб взяти участь в іспиті, претендент має прибути до уповноваженої установи (час та місце вказані в заяві). З собою слід мати документи на посвідчення особи та засоби кваліфікованого електронного підпису.

Перед початком іспиту присутність претендентів повинні зафіксувати в уповноваженій установі відповідно до списку, сформованого після реєстрації. Також усіх мають ознайомити з екзаменаційною процедурою.

Завдання виконують на комп’ютері, при цьому комісія може відстежувати проведення іспиту безпосередньо або ж із застосуванням засобів віддаленого доступу.

Якщо ж особа спробує скласти іспит не в уповноваженій установі, таку спробу не зарахують: завдання не оцінюватимуть, а заяву на визначення рівня володіння державною мовою скасують. Повторний екзамен можна буде скласти через чотири місяці.

За матеріалами Національної комісії зі стандартів державної мови

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5252

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
763

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529129

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123370

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
321

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді