Мінімалка-2024: почалися переговори

Профспілки пропонують вищий рівень, ніж Мінекономіки

Мінімалка-2024: почалися переговориФедерація професійних спілок України повідомила про старт переговорів щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2024 рік.

Розмір мінімальної заробітної плати

Так, уже відбулося засідання спільної робочої комісії повноважних представників. Зокрема, було оприлюднено позицію Міністерства економіки з цього питання. Так, в уряді пропонують такі суми:

  • розмір мінімальної заробітної плати — 7 651 грн (наразі 6 700 грн);
  • розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 3 443 грн (наразі 2893 грн).

Водночас у Міністерстві соціальної політики повідомили, що, з огляду на показники цін у квітні цього року, прожитковий мінімум склав 7 782 грн.

Тим часом представники профспілок вважають, що мінімальна зарплата має бути більшою — 9 435 грн (за попередніми розрахунками, це фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін). Також у ФПСУ порадили зважати на Директиву ЄС про адекватну мінімальну заробітну плату, за якою розмір мінімалки має становити  50% від середньої заробітної плати.

Підвищення мінімалки має сприяти поверненню громадян на український ринок праці та легалізацію зайнятості в умовах негативного впливу на економіку через повномасштабне вторгнення росії.

Зазначимо, наразі Мінекономіки переглядає попередні показники макропрогнозу. Уточнений прогноз відомство має надати міністерству фінансів до 19 червня. Після цього мають початися розрахунки видатків бюджету на 2024 рік (зокрема, з урахуванням обраної мінімальної заробітної плати).

За матеріалами Федерації професійних спілок України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6964

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48001

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107099

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251415

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді