Відрядження за кордон для військовозобов'язаного працівника: позиція прикордонників

Чи потрібно засвідчувати бронь у ТЦК?

Відрядження за кордон для військовозобов'язаного працівника: позиція прикордонниківФедерація роботодавців України повідомила, що отримала офіційне роз'яснення від  Державної прикордонної служби щодо правил перетину кордону заброньованими працівниками, які їдуть у відрядження.

Кого можна направити у відрядження за кордон під час воєнного стану

Так, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з їх бронюванням та не підпадають під обмеження про виїзд чиновників, можуть виїхати за межі України, надавши додатково до стандартного пакету документів:

Зауважимо, витяг надається за формою згідно з додатком 3 до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

Далі витяг має завірити керівник підприємства (печаткою та підписом). Працівник же повинен при одержанні документа розписатися  у відомості видачі бланків спеціального військового обліку.

Зауважимо, Федерація роботодавців запевнила, що законодавство не містить вимог стосовно того, щоб витяг про бронювання засвідчували печаткою у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

За матеріалами Федерації роботодавців України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
409

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді