Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Експериментальний проєкт координують Мінреінтеграції та НАДС

Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

КМУ ухвалив Порядок реалізації експериментального проекту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України постановою від 23.05.2023 № 524 (далі — Постанова КМУ № 524). Це дасть змогу забезпечити професійним та вмотивованим персоналом військові адміністрації й інші держоргани на деокупованих територіях.

Як вести особові картки державних службовців

Кандидати заповнюватимуть анкету в електронній формі. Далі — НАДС розгляне заповнені анкети та перевірить професійну підготовку кандидатів.

З числа осіб, зарахованих до резерву, пріоритетне право отримати посаду в держорганах на деокупованих територіях, мають:

  • ветерани війни;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи, які раніше займали ці посади;
  • особи, які мають досвід роботи у питаннях реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, МОН за участю Мінекономіки проведе професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.

Координують проєкт Мінреінтеграції та НАДС. Приймають участь — районні, обласні військові адміністрації, військові адміністрації населених пунктів, центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, які утворили або відновили роботу на деокупованих територіях, представницькі органи корінних народів України, а також громадяни України, які виявили бажання працювати в держорганах на деокупованих територіях.

Проєкт діятиме з моменту, як набере чинності Постанова КМУ № 524, протягом воєнного стану та ще 12 місяців з дня, як його припинять або скасують, але не більше 2-х років.

Олена Петровська

За матеріалами Урядового порталу

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273123

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37575

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197400

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді