Співробітник працював з дому і травмувався: як діяти?

Держпраці пояснила, як розглядати нещасні випадки час дистанційної роботи

image96

Дистанційна робота: воєнний стан

Хоча пандемія коронавірусу та воєнний стан суттєво збільшили актуальність дистанційної роботи та призвели до її законодавчого унормування, вимоги щодо охорони праці під час роботи вдома сьогодня не визначені. 

Тож Державна служба України з питань праці пояснила, як розглядати нещасні випадки, що сталися з працівниками під час дистанційної роботи вдома.

Так, насамперед у відомстві закликали розрізняти такі поняття:

    • Нещасний випадок на виробництві – це раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактору чи середовища, внаслідок якого заподіяна шкода здоров’ю або смерть.
    • Виробнича травма — це травма, одержана працюючим на виробництві внаслідок недотримання вимог охорони праці.

Водночас слід розрізняти побутовий та виробничий травматизм. Так, більшість побутових травмувань відбуваються, коли люди перебувають вдома — а в умовах дистанційної роботи дім стає робочим місцем.

Як уточнили у Держпраці, у разі нещасного випадку роботодавець повинен впродовж доби повідомити про це територіальний орган Держпраці, ПФУ, військову адміністрацію та первинну організацію профспілки (або уповноважену особу). Повідомлення може бути письмовим або електронним і складається за формою згідно з додатком 2 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Це правило не залежить від того, за яких обставин відбулося травмування. 

Після цього має бути створена комісія з розслідування нещасного випадку. Якщо ж нещасний випадок був прихованим (роботодавцю не повідомили вчасно) або якщо працівник не одразу втратив працездатність, проводиться спеціальне розслідування.

А вже за результатами розслідування можна буде визначити, що саме спричинило нещасний випадок: безпосереднє виконання робіт чи порушення вимог охорони праці на робочому місці.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123565

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді