
01.09.2021 набрав чинності Національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (далі — ДСТУ 4163:2020).
Наказом Держстату «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489 затверджені типові форми:
Держстат не вносив цих до типових форм жодних змін, що стосуються нових вимог до складання документів. Тому підприємство може надалі застосовувати затверджені типові форми наказів. Роботодавець не нестиме за це жодної відповідальності. Водночас за бажанням роботодавець може адаптувати типові форми відповідно до вимог ДСТУ 4163:2020, наприклад, вказувати великими літерами і напівжирним шрифтом назву підприємства, великими літерами зазначати прізвище працівника, а у реквізиті підпис — ім’я і ПРІЗВИЩЕ директора.
Як із 01.09.2021 оформляти документи за ДСТУ 4163:2020
Редакція Експертус: Кадри надіслала запит до Мін’юсту з проханням поінформувати, чи розпочата робота над новими типовими формами наказів.
Ознайомитися з текстом ДСТУ 4163:2020 можете у системі «Експертус кадри»
Ірина Житкова, керівник групи експертів Експертус: Кадри
Ірина Іванченко, шеф-редактор напряму «Експертус Кадри»
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.