Медогляди: поетапний алгоритм

Почати готуватися до медоглядів наступного року потрібно вже в цьому

Медогляди: поетапний алгоритм Державна служба з питань праці нагадала про необхідність правильно проводити медичні огляди працівників. 

Медогляди під час дії воєнного стану

Для цього роботодавцям потрібно керуватися Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05. 2007 № 246. 

Насамперед слід визначити ті категорії працівників, які підлягатимуть обстеженню. Потурбуватися про це потрібно заздалегідь: щоб визначитися з медоглядами наступного року, потрібно до 1 грудня поточного подати до Держпраці відповідну письмову заяву. До неї додають результати лабораторних досліджень факторів виробничого середовища на робочих місцях

Потім складають Акт визначення категорій працівників на підприємстві, які підлягають попередньому та періодичним медичним оглядам. Цим разом займаються роботодавець, спеціаліст з гігієни праці та представник первинної профспілкової організації. А вже на підставі Акта складають поіменні списки, які узгоджують з Держпраці. Такі списки повинні мати кілька примірників:

  1. для зберігання на підприємстві;
  2. для передачі до закладу охорони здоров’я;
  3. для надання Держпраці;
  4. для передачі Пенсійному фонду України.

Після формування та отримання списків відбуваються власне медичні огляди. Коли ж вони завершаться, комісія закладу охорони здоров’я впродовж місяця оформлює Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників.

Цей документ також складають у кількох примірниках:

  1. для зберігання у закладі охорони здоров’я;
  2. для роботодавця;
  3. для представника профспілкової організації;
  4. для профпатолога;
  5. для Держпраці;
  6. для Пенсійного фонду. 

Саме на цьому етапі, якщо на підприємстві залишилися працівники, які не пройшли обстеження, роботодавець повинен пояснити причини цього. Також потрібно буде прозвітувати про виконання оздоровчих заходів, які були рекомендовані за результатами попереднього огляду.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці  

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
38

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5705

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
905

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530011

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123806

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді