Державна служба з питань праці нагадала про необхідність правильно проводити медичні огляди працівників.
Медогляди під час дії воєнного стану
Для цього роботодавцям потрібно керуватися Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ України від 21.05. 2007 № 246.
Насамперед слід визначити ті категорії працівників, які підлягатимуть обстеженню. Потурбуватися про це потрібно заздалегідь: щоб визначитися з медоглядами наступного року, потрібно до 1 грудня поточного подати до Держпраці відповідну письмову заяву. До неї додають результати лабораторних досліджень факторів виробничого середовища на робочих місцях.
Потім складають Акт визначення категорій працівників на підприємстві, які підлягають попередньому та періодичним медичним оглядам. Цим разом займаються роботодавець, спеціаліст з гігієни праці та представник первинної профспілкової організації. А вже на підставі Акта складають поіменні списки, які узгоджують з Держпраці. Такі списки повинні мати кілька примірників:
- для зберігання на підприємстві;
- для передачі до закладу охорони здоров’я;
- для надання Держпраці;
- для передачі Пенсійному фонду України.
Після формування та отримання списків відбуваються власне медичні огляди. Коли ж вони завершаться, комісія закладу охорони здоров’я впродовж місяця оформлює Заключний акт за результатами періодичного медичного огляду працівників.
Цей документ також складають у кількох примірниках:
- для зберігання у закладі охорони здоров’я;
- для роботодавця;
- для представника профспілкової організації;
- для профпатолога;
- для Держпраці;
- для Пенсійного фонду.
Саме на цьому етапі, якщо на підприємстві залишилися працівники, які не пройшли обстеження, роботодавець повинен пояснити причини цього. Також потрібно буде прозвітувати про виконання оздоровчих заходів, які були рекомендовані за результатами попереднього огляду.
За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці