Архів організації: створення та вимоги
Очільник Державної архівної служби України Анатолій Хромов повідомив, що Україна зробила відчутний крок у збереженні архівної спадщини. Так, у 2014 році через війну та окупацію Криму, Донеччини та Луганщини було втрачено 8% всього Національного архівного фонду. Наразі ж, попри повномасштабний формат війни, ризики втрат оцінюють не більш ніж у 2%.
Так, після підриву Каховської ГЕС працівники Державного архіву Херсонської області заздалегідь перенесли тисячі справ з нижніх поверхів. Водночас на окупованій території архів було втрачено. Так сталося у Голій Пристані, де після затоплення будівля архіву обвалилася.
Голова відомства наголосив на важливості оцифровування. Так, до 40% викрадених архівних колекцій Державного архіву Херсонської області збережено в електронному вигляді.
Наразі Україна готується укласти угоду з Польщею та країнами Балтії про визнання усіх документів Речі Посполитої спільною для п’яти країн культурною спадщиною. Архіви мають оцифрувати та забезпечити до них вільний доступ усіх країн-учасниць угоди.
Раніше вже було оприлюднено 10 млн копій документів про трагедію Голокосту на території України в роки Другої світової війни у співпраці з Меморіальним музеєм Голокосту США. Документи оцифровані та доступні онлайн.
За матеріалами Міністерства юстиції України