Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про оновлення пояснювальних положень щодо правового статусу викривачів корупції.
Антикорупційні обмеження в трудових відносинах
Зокрема, у НАЗК пояснили, що тепер наявне чітке порівняння роботи інституту викривання у міжнародній та у національній практиці. Відомство також структурувало інформацію про способи, які дозволяють повідомляти про корупційні правопорушення. Оновлене роз’яснення містить також інформацію щодо правових підстав для набуття статусу викривача та про гарантії захисту для таких осіб.
Як пояснили в антикорупційному Нацагентстві, тепер ключові питання, які можуть виникнути у будь-якої зі сторін (і викривачів, і уповноважених на їх захист), було систематизовано.
Наприклад, окремо визначено права викривачів у адміністративних та у кримінальних справах.
У НАЗК зауважили, що інститут викриття в Україні наразі формується. Формування такої культури тут називали важливим елементом для забезпечення нульової толерантності до корупції у суспільстві.
Крім того, викривачі корупційних порушень мають право на винагороду. Це можливо, якщо громадяни активно сприяють розкриттю злочину, або ж якщо йдеться про суми, що більш ніж у п'ять тисяч разів перевищують прожитковий мінімум. У такому разі викривачі мають право на 10% від грошового розміру предмета корупційного правопорушення або завданого державі збитку.
За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції