За час повномасштабного вторгнення доходи значної частини українців суттєво скоротились
Заробітна плата є одним з факторів, що впливають на майбутню пенсію. Так, при визначенні розміру пенсії з липня 2000 року враховують зарплату за всі періоди страхового стажу.
Розрахунок страхового стажу для призначення пенсії
Заробітну плату співставляють з середнім по Україні розміром зарплати у певний час і так визначають індивідуальний коефіцієнт для конкретної людини.
До розрахунків також можна включити період до липня 2000 року (це корисно, якщо у цей час заробіток був вище середнього рівня). Для цього особа має звернутися з відповідною заявою та надати документи на підтвердження свого заробітку в обраний період. Таким чином до обчислення пенсії можна додати будь-які безперервні 60 місяців страхового стажу.
Аналогічно можна і виключити з розрахунків певний проміжок часу, коли зарплата була низькою. Таку можливість, зокрема, законодавство передбачає для періодів пандемії коронавірусу та повномасштабного вторгнення.
При цьому з розрахунків виключається лише низький заробіток, але місяці, за які сплачувались страхові внески, все одно врахують до страхового стажу.
Період, який можна виключити з розрахунків, може становити до 60 місяців. Проте загальна тривалість такого проміжку не має перевищувати 10% загального страхового стажу.
За матеріалами Федерації професійних спілок України
Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років