Наразі діє імперативна заборона залучати до робіт у нічний час, до надурочних робіт, робіт у вихідні дні та направляти у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до 3 років

Зразки документів за ДСТУ 4163:2020
У Верховній Раді зареєстрували проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо недискримінації вагітних жінок та інших осіб, які здійснюють догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 17.09.2021 № 6069 (далі — Законопроект № 6069).
Як направити працівника у відрядження
Законотворці вважають дискримінаційними та такими, які не дають права вибору вагітним жінкам та жінкам, що мають дітей віком до 3 років заборону їхати у відрядження чи працювати надурочно.
Робота жінок у нічний час
У пояснювальній записці до Законопроекту № 6069 зазначено, що КЗпП обмежує чоловіків у гарантіях дотримання їх сімейних прав та здійсненні обов’язків по догляду за дитиною. Наприклад, одинокий батько не має можливості лишатися доглядати дитину, якщо роботодавець вирішить направити його у відрядження.
Оформлюємо залучення працівників до надурочних робіт
Тому, автори Законопроекту № 6069 пропонують:
- перейменувати назву глави ХІІ КЗпП на «РОБОТА ПРАЦІВНИКІВ ІЗ СІМЕЙНИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ»;
- у статті 176 КЗпП:
- заборонити залучати до робіт у нічний час вагітних жінок;
- дозволити залучати до робіт у нічний час матір, батька або інших законних представників дитини до 3 років за їх письмовою згодою;
- дозволити залучати до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, направляти у відрядження вагітних жінок, матір, батька або інших законних представників дитини до 3 років за їх письмовою згодою.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР
Експерт розклав оформлення відпустки на кроки; систематизував, де керуватися законом, а де — урядовим порядком; застеріг від хибних дій. Оформити відпустку за 15 хвилин допоможуть інструкція та зразки документів
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.