Підвищена температура впливає і на загальну тривалість робіт, і на час відпочинку
У літній час може знадобитися змінити режим роботи підприємства. До такого кроку краще вдатися під час спеки.
Спека: як зберегти здоров’я
За можливості Держпраці радить роботодавцям перенести робочі години на ранковий або вечірній час. Втім, погода диктує свої вимоги і щодо тривалості періодів безперервної праці та відпочинку.
Так, якщо працівники залучені до робіт за температури понад 35ºС, сумарна тривалість роботи в таких умовах не повинна перевищувати:
- 5 годин — за умови використання захисту від теплового випромінювання та спецодягу;
- 2 години — без засобів захисту та без спецодягу.
Цей час слід розбити на періоди безперервної роботи (не більш ніж 20 хвилин) та на перерви тривалістю щонайменше 10 хвилин.
Більше корисної інформації для вас: Як організувати роботу у спеку
Для відпочинку слід облаштувати охолоджуване приміщення. Проте температура в ньому не повинна бути занизькою. Фахівці радять підтримувати її на рівні 24-25ºС, менші показники можуть нашкодити організму працівників через надмірний перепад.
До виконання робіт на відкритому повітрі під час спеки бажано допускати працівників віком 25-40 років.
Пам'ятайте: якщо температура повітря сягнула +37ºС, умови вважають екстремальними та не радять виконувати будь-які роботи взагалі.
Інформуйте працівників, як убезпечуватися від шкідливого впливу спеки, — розмістіть на видноті пам’ятки.

СКАЧАТИ

СКАЧАТИ
За матеріалами Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Зустрічаємо серпень із виробничим календарем, який усе розкладає по поличках: норма і тривалість робочого часу у серпні 2025, усі кадрові звіти без паніки в останній день і приємний бонус — стильний фон на робочий стіл, щоб навіть звітність не зіпсувала настрій
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2026 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська. Уже зараз можна користуватись виробничим календарем 2026, щоб правильно скласти графіки роботи, табелі обліку часу
Норма робочого часу у липні 2025, кадрові звіти, вихідні дні — усе це в одному місці. Щоб не витрачати час на пошуки, відкрийте виробничий календар на липень 2025: ми вже все врахували, підготували підказки про тривалість робочого часу і строк подання звітів.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Скористайтеся виробничим календарем на червень 2025 🗓, щоб завчасно спланувати роботу. У статті — норма та тривалість робочого часу у червні 2025🕒, перелік кадрових звітів у червні 2025 📄 та приємний бонус: яскраві календарі-заставки для робочого столу, щоб працювати було не лише зручно, а й з настроєм