За дискримінаційне оголошення про вакансію роботодавець сплатить штраф 10 МЗП до державного бюджету, — зміни до Закону про рекламу

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Контроль за оголошеннями про вакансії покладено на Держпраці

За дискримінаційне оголошення про вакансію роботодавець сплатить штраф 10 МЗП до державного бюджет, — зміни до Закону про рекламу

Щоб задовольнити вимоги Європейського союзу, законодавці серйозно зосередилися на питаннях дискримінації, насамперед — у рекламі. Зміни стосуються й оголошень про вакансії, адже такі оголошеннях уважаються рекламними і підпадають під дію Закону про рекламу.

Як скласти оголошення про вакансію і врахувати законодавчі обмеження

Законодавці внесли зміни до Закону «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» від 10.09.2021 № 1750-ІХ (далі — Закон № 1750) опублікований у «Голосі України» від 07.10.2021 та почне діяти 8 січня 2022 року.

Законодавці визначили, що таке «дискримінаційна реклама», «дискримінаційна реклама за ознакою статі» та посилили відповідальність за порушення законодавства про рекламу.

Заборонили вміщувати в рекламі твердження та/або зображення, дискримінаційні за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також ті, що дискредитують товари інших осіб.

Також заборонили:

  • вміщувати у рекламі твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншу перевагу однієї статі над іншою та/або стереотипи про ролі чоловіка та жінки, які пропагують принизливе та зневажливе ставлення;
  • принижувати гідність людини за ознакою статі, демонструвати насильство за ознакою статі, використовувати зображення тіла людини та його частин виключно як сексуального об’єкта щоби привернути увагу споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, які не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання.

Зазнала змін й частина 3 статті 24-1 Закону (далі — Закон про рекламу), яка унормовує відповідальність роботодавця за дискримінацію в оголошенні про вакансію. У разі порушення рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент вчинення порушення. Як накладатимуть такий штраф, визначить Кабмін.

За чинною нині нормою Закону про рекламу роботодавець має сплати штраф у 10 МЗП до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, але порядок сплати такого штрафу урядовці не визначили.

Нагадаємо, що заборона зазначати дискримінаційні обмеження в оголошеннях про вакансію є і в частині 3 статті 11 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI.

Контролює дотриманням законодавства України щодо реклами про вакансії (прийом на роботу) Державна служба України з питань праці.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
66

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
175

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
224

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14917

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9920

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді