Кабмін осучаснив процедуру розроблення, введення в дію та перегляду профстандартів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Профстандарти розроблятимуть й на нові професії, які відсутні в Класифікаторі професій

Кабмін осучаснив процедуру розроблення, введення в дію та перегляду профстандартів

Кабмін затвердив зміни до постанови КМУ від 31.05.2017 № 373 «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження професійних стандартів» постановою КМУ від 11.10.2021 № 1063.

Професійні стандарти в кадровій роботі

Оновлений порядок називатиметься Порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів (далі — Порядок) та встановлюватиме загальні вимоги до процедури розроблення, громадського обговорення, затвердження, введення в дію та перегляду профстандартів.

Проекти профстандартів зможуть розробляти роботодавці, їх організації та об’єднання, органи державної влади, наукові установи, галузеві ради, громадські об’єднання, інші зацікавлені суб’єкти.

Порядок визначає етапи розроблення та затвердження профстандартів:

  • прийняття рішення про розроблення проекту профстандарту, подання та реєстрація заявки на його розроблення;
  • формування робочої групи;
  • підготовка проекту профстандарту;
  • проведення громадського обговорення проекту профстандарту;
  • проведення перевірки щодо дотримання вимог цього Порядку під час підготовки проекту професійного стандарту і відповідності зазначеного проекту Методиці;
  • затвердження профстандарту.

За новим Порядком перевірку проекту профстандарту крім спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні проводитиме ще один суб’єкт перевірки — Національне агентство кваліфікацій (далі — Агентство).

Перелік затверджених професійних стандартів

Агентство опрацьовуватиме та реєструватиме заявки протягом 7 робочих днів. Після реєстрації заявки протягом 3 робочих днів інформуватиме:

  • розробника;
  • Мінекономіки;
  • Мінцифри;
  • Держпраці;
  • Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні;
  • Спільний представницький орган представницьких всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Мінекономіки:

  • затверджуватиме профстандарт у строк, що не перевищує 1 місяць;
  • передаватиме його Агентству для реєстрації протягом 5 робочих днів після затвердження.

Профстандарт вважатимуть введеним у дію з моменту, коли його внесли до Реєстру.

Як працювати з Класифікатором професій

Якщо профстандарт затверджуватимуть за професією, яка відсутня в Класифікаторі професій, Мінекономіки вноситиме назву професії (професійну назву роботи) до Класифікатора професій протягом 3 місяців.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами КМУКМУ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
72

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
177

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14926

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді