Щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим для працівників критичної інфраструктури: МОЗ розширює перелік професій

Інформуйте працівників про наслідки, які може спричинити таке відсторонення від роботи

Щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим для працівників критичної інфраструктури: МОЗ розширює перелік професій

МОЗ планує розширити перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, затверджений наказом від 04.10.2021 № 2153 (далі — Наказ № 2153).

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 обов’язкове

Ще не почав діяти Наказ № 2153, як МОЗ 13 жовтня 2021 року вже опублікував на своєму сайті для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

Документ передбачає, що на період дії карантину, встановленого КМУ, щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим й для працівників:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

За інформацією телеграм-каналу Коронавірус у регіонах, МОЗ постійно оновлюватиме список професій, для яких вакцинація від COVID-19 стане обов’язковою.

«Списки професій на обов’язкову вакцинацію не залишаться статичними — професії в ньому будуть постійно оновлюватися. Швидше за все — щотижня» — розповів головсанлікар України Ігор Кузін.

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Нагадаємо — з початком дії змін до Наказу № 2153 працівників визначених підприємств, які не вакцинуються проти COVID-19, відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати. Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595.

Тож радимо кадровикам підприємств критичної інфраструктури зважати на стрімке погіршення епідемічної ситуації та розпочинати роз’яснювальну роботу з працівниками про наслідки, які може спричинити таке відсторонення від роботи.

Інформуйте працівників, що за період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати роботодавець не сплачуватиме страховий внесок на соціальне страхування, отже, до страхового стажу цей період не зарахують.

Оскільки працівників відсторонюватимуть від роботи без збереження зарплати — допомогу по тимчасовій непрацездатності також не надаватимуть, адже вона повністю або частково компенсує саме втрату заробітної плати (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Час, коли працівник був відсторонений від роботи без збереження зарплати, не зарахують й до стажу, що дає право на щорічну відпустку (ст. 82 КЗпП, ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
804

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді