Щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим для працівників критичної інфраструктури: МОЗ розширює перелік професій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Інформуйте працівників про наслідки, які може спричинити таке відсторонення від роботи

Щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим для працівників критичної інфраструктури: МОЗ розширює перелік професій

МОЗ планує розширити перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, затверджений наказом від 04.10.2021 № 2153 (далі — Наказ № 2153).

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 обов’язкове

Ще не почав діяти Наказ № 2153, як МОЗ 13 жовтня 2021 року вже опублікував на своєму сайті для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням».

Документ передбачає, що на період дії карантину, встановленого КМУ, щеплення проти COVID-19 стане обов’язковим й для працівників:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

За інформацією телеграм-каналу Коронавірус у регіонах, МОЗ постійно оновлюватиме список професій, для яких вакцинація від COVID-19 стане обов’язковою.

«Списки професій на обов’язкову вакцинацію не залишаться статичними — професії в ньому будуть постійно оновлюватися. Швидше за все — щотижня» — розповів головсанлікар України Ігор Кузін.

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Нагадаємо — з початком дії змін до Наказу № 2153 працівників визначених підприємств, які не вакцинуються проти COVID-19, відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати. Виняток — працівники, які мають абсолютні протипоказання відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 № 595.

Тож радимо кадровикам підприємств критичної інфраструктури зважати на стрімке погіршення епідемічної ситуації та розпочинати роз’яснювальну роботу з працівниками про наслідки, які може спричинити таке відсторонення від роботи.

Інформуйте працівників, що за період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати роботодавець не сплачуватиме страховий внесок на соціальне страхування, отже, до страхового стажу цей період не зарахують.

Оскільки працівників відсторонюватимуть від роботи без збереження зарплати — допомогу по тимчасовій непрацездатності також не надаватимуть, адже вона повністю або частково компенсує саме втрату заробітної плати (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Час, коли працівник був відсторонений від роботи без збереження зарплати, не зарахують й до стажу, що дає право на щорічну відпустку (ст. 82 КЗпП, ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
74

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
177

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
226

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14927

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді