За працівниками, які пішли служити за контрактом, зберігатимуть тільки посаду, — проект Закону

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Роботодавцям призовників компенсуватимуть виплату середнього заробітку з держбюджету

За працівниками, які пішли служити за контрактом, зберігатимуть тільки посаду, — проект Закону

Група народних депутатів зареєструвала у ВР проект Закону України «Про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо справедливого врегулювання питання виплати середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу» від 12.10.2021 № 6170 (далі — законопроект № 6170).

Як документувати призов працівника на строкову військову службу

У пояснювальній записці автори законопроекту зауважують, що працівники, які уклали контракти на військову службу з власної ініціативи, отримують дохід з двох джерел – грошове забезпечення на службі та середній заробіток за рахунок коштів роботодавця. Ці норми викликають негативне ставлення до подібної практики у багатьох підприємств та фізичних осіб, тому доходи громадян, які уклали контракти на службу добровільно, потребують справедливого врегулювання. Є багато прикладів, коли працівники укладають контракти про проходження служби на територіях, які не належать до зони ООС. Також непоодинокі випадки, коли працівники укладають контракти про проходження військової служби, щоби уникнути відповідальності за порушення трудової дисципліни. Крім цього, обов’язок виплачувати середній заробіток працівникам, призваним на військову службу, в т. ч. прийнятим на військову службу за контрактом, це значний фінансовий тягар для підприємств, установ, організацій, фермерських та сільськогосподарських підприємств, а також ФОП.

Законопроект № 6170 передбачає зміни у частині третій статті 119 КЗпП. Середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців зберігатимуть за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. Цей середній заробіток роботодавцям компенсуватимуть з Держбюджету.

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом, у т. ч. тими, хто уклав новий контракт, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігатимуть тільки місце роботи та посаду.

Якщо ВР підтримає законопроект № 6170, він почне діяти вже з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, що у 2014 та 2015 роках роботодавцям вже компенсували за рахунок коштів держбюджету середній заробіток працівників, яких призвали та прийняли на військову службу в особливий період. Останні 5 років роботодавці зберігають заробіток працівників-військовослужбовців за рахунок власних коштів.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ВР


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
83

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
198

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
233

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14951

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9995

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді