Укладення договору про стажування у деяких випадках можуть трактувати як неоформлення трудових відносин.
Як оформити стажування студентів
У Держпраці пояснили, що законодавство передбачає лише два види стажування:
- для студентів та учнів;
- для зареєстрованих безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості.
А от в інших, не передбачених законодавством випадках, стажування може бути способом уникнути офіційного працевлаштування. У таких ситуаціях роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу (згідно зі ст. 24 Кодексу законів про працю України). Для цього укладають трудовий договір, що закріплює обов’язок працівника виконувати певну роботу за встановленим розпорядком, і роботодавця — виплачувати зарплату та забезпечувати умови праці.
Що ж до передбачених законом ситуацій, роботодавцеві слід пам'ятати таке:
- стажування студентів/учнів:
- договір укладають у двох примірниках (один зберігають на підприємстві, другий — віддають стажисту). Потрібно затвердити індивідуальну програму стажування та видати відповідний наказ, зазначивши строки, місце проходження стажування, спеціальність, режим стажування та керівника стажиста.
- стажування безробітних:
- Індивідуальну програму потрібно погодити з центром зайнятості. Для організації професійного навчання безробітних центри зайнятості укладають договори з безробітним і роботодавцем (договір про професійне навчання безробітного у роботодавця).
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління