Трудові відносини в умовах воєнного стану
Консультація допоможе організувати роботу з урахуванням обмежень у законодавстві про працю, які запровадили на час воєнного стану
Зміни в обліку робочого часу
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року № 2136-IX передбачає можливість збільшити тривалість робочого часу. Це стосується працівників, залучених до робіт на об’єктах критичної інфраструктури (сфера оборони, забезпечення життєдіяльності населення тощо). Закон передбачає нову максимальну тривалість:
- до 60 годин на тиждень (для працівників з нормальною тривалістю робочого часу);
- до 40 годин на тиждень (для працівників, яким, відповідно до законодавства, встановлено скорочену тривалість робочого часу).
Так само можна скоротити час відпочинку (наразі щотижневий безперервний відпочинок може бути обмежений 24-ма годинами).
Проте роботодавці мають пам'ятати: такі обмеження можливі лише на час дії воєнного стану.
Водночас навіть попри війну та залученість до робіт на об'єктах критичної інфраструктури, норми щодо збільшення тривалості роботи та зменшення відпочинку не можна застосовувати до неповнолітніх працівників.
За матеріалами Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi
У виробничому календарі на квітень 2025 ви знайдете кількість робочих і вихідних днів, а також зможете легко визначити норму робочого часу у квітні 2025. Він допоможе правильно розрахувати тривалість робочого часу та не пропустити важливі кадрові звіти. Збережіть собі — зручно для планування, красиво для робочого столу! 😊
Календар кадровика допоможе точно визначити норму та тривалість робочого часу у березні 2025 року та вдало організувати робочі дні. Окрім цього, він стане у пригоді для підготовки кадрових звітів у березні 2025 року та чудово доповнить робочий стіл вашого комп’ютера
Календар допоможе легко розрахувати норму робочого часу у лютому 2025 року, спланувати графіки та врахувати важливі дати. Естетичний дизайн заставок для робочого столу стане чудовим доповненням до робочого настрою та надихатиме на продуктивність.
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.