Нові карантинні обмеження: що потрібно врахувати підприємцям в роботі

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Відповіді на актуальні запитання

Що потрібно знати підприємцям про особливості роботи під час нових карантинних обмежень

Зважаючи на погіршення епідемічної ситуації та зростання кількості випадків захворювань на COVID-19, з 1 листопада посилюються карантинні обмеження у місті Київ. 

Як кадровику організувати свою роботу на час карантину

У зв’язку з цим, Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з фахівцями Держпродспоживслужби та адресувала найпоширеніші питання від бізнесу щодо особливостей умов роботи у «червоній» зоні.   

Умови допуску на роботу  

В «червоній» зоні діятимуть суворі обмеження для роботи підприємств різних форм власності, але діятимуть преференції для вакцинованих осіб, осіб, що видужали (з моменту видужання минуло не більше 180 днів) або ж мають негативний результат тесту, дійсний протягом 72 годин. Це може бути ПЛР або антиген тестування, однак здійснене сертифікованою лабораторією. Якщо у працівників є протипоказання до здійснення вакцинації, за умови наявності відповідних довідок від сімейного лікаря, вони можуть продовжувати роботу за умови наявності негативного ПЛР або антиген тесту.

За наявності тільки однієї дози вакцини допуск до роботи дозволяється в «жовтій» та «помаранчевій» зонах, у «червоній» зоні працівник зобов’язаний здійснювати тестування кожні 72 години до отримання другої дози вакцини. Відповідні вимоги встановлені Постановою КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року.  

 

Рішення місцевої влади  

Представники Держпродспоживслужби підтвердили, що місцеві ТЕБ можуть запроваджувати додаткові обмеження, що можуть виходити за рамки Постанови №1236 для боротьби з поширенням захворюваності на COVID-19. У такому разі вимоги місцевих органів будуть превалювати над рішенням Кабміну та є обов’язковими до виконання.  

Робота суб’єктів господарювання 

Підприємства критичної інфраструктури є виключенням: їх відвідування дозволяється без наявності та пред’явлення вищевказаних документів, за умови, якщо інше не встановлене місцевими ТЕБ. Масковий режим, наявність антисептиків та забезпечення дистанціювання є обов’язковим.  

Суб’єктам господарювання рекомендовано перевіряти як наявність, так і валідність сертифікатів вакцинації, оскільки у випадку виявлення підробленого сертифікату під час перевірки передбачена відповідальність. QR-коди можна відсканувати та перевірити їх валідність за допомогою застосунку «Дія».  

Робота ТРЦ дозволяється у «червоній» зоні за умови виконання вищевказаних умов роботи у цій зоні. На території ТРЦ мають бути розташовані так звані вхідні зони для перевірки документів. Окремі магазини, що мають свою відокремлену площу на території ТРЦ, мають додатково перевіряти своїх відвідувачів.  

Перелік професій, які підлягають вакцинації у подальшому може бути розширений. Таке рішення має бути прийняте Наказом МОЗ. 

Станом на сьогодні обов’язкова вакцинація стосується лише трьох груп:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.  

 

Відсторонюємо від роботи невакцинованого працівника

 

Робота транспорту  

Проїзд в міському транспорті, зокрема у Києві, дозволяється також з жовтим сертифікатом. Так само і міжміські обласні сполучення (наприклад, Києва з Київською областю) дозволяються з двома видами сертифікатів, документом про одужання, або негативним тестом. Дотримання цих вимог буде здійснюватися за допомогою вибіркових як перевізників, так і пасажирів. Ці вимоги стосуються тільки громадського транспорту та не поширюються на приватний транспорт.  

Іноземні сертифікати та QR–коди  

Сертифікати, видані іноземцям або громадянам України за кордоном дійсні, сертифікат так само можна перевірити, відсканувавши QR-код. Рекомендованою є перевірка сертифікатів за допомогою QR-коду для того, щоб визначити оригінальність пред’явленого документу. Деякі документи, що наразі видаються без QR-коду, наприклад, довідка про одужання та про медичні протипоказання до вакцинації, що наразі видаються сімейним лікарем, незабаром будуть змінені та міститимуть QR-коди, а також розглядається можливість їх додавання до застосунку «Дія». Зверніть увагу, що документ з результатами лабораторного тестування також має містити QR-код для перевірки його валідності.  

Як оплачувати е-лікарняний у зв’язку з карантином

Проведення перевірок  

Перевірки розпочнуться з понеділка та будуть здійснюватися 40 мобільними групами. Пріоритетними є:

  • заклади освіти та дошкільні заклади;
  • суб’єкти щодо яких є звернення громадян на гарячі лінії;
  • суб’єкти, де є масове скупчення людей.  

При виявленні порушень можуть застосовуватися попередження, штрафні санкції:

  • 17 тис. грн для ФОП та
  • 34 тис. грн для ТОВ.

У випадку повторного порушення на підприємство може чекати:

  • збільшення штрафів,
  • звернення до правоохоронних органів щодо порушення кримінальної справи,
  • зупинка діяльності підприємства за порушення санітарного законодавства. 

За матеріалами ЕВА

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
108

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
215

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
240

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15010

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10172

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді