Учні-практиканти: чи повідомляти про них податкову?

Дізнайтеся, як оформлюють та оплачують практику

image52

Оформлюємо практику студентів на підприємстві
Виробнича практика студентів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) оформлюється на підставі договору між навчальним закладом та підприємством.

Роботи, які виконують учні з ПТНЗ, мають відповідати план та програма навчання. Проте ця праця, як і інша, оплачується роботодавцем. Підприємство платить за фактично виконану роботу згідно з укладеними договорами про навчально-виробничу практику. Оплата при цьому відбувається на розрахунковий рахунок закладу освіти. Вже тут, у професійно-освітніх навчальних закладів, кошти розподіляють: 

  • 50 % — видають учням;
  • 50 % — використовує навчальний заклад.

У Держпраці пояснили, що, з огляду на особливості роботи та оплати, відносини роботодавця з учнями-практикантами, які під час практики, не є трудовими. Відповідно, з ними не укладають трудові договори і так само непотрібно подавати повідомлення до територіальних органів ДПС про прийняття на виробничу практику.

За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Характеристика студента за результатами практики

Практика студентів є частиною процесу підготовки спеціалістів у закладах вищої освіти. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта, в якій оцінити якість підготовленого ним звіту.
144218

Проходження практики на підприємстві: які документи слід оформити

Невід’ємною частиною навчального процесу у вишах є проходження виробничої практики на підприємстві. Бази практики (підприємства, що приймають практикантів) мають забезпечити належні умови для проходження практики на підприємстві та оформити усі необхідні документи. Обов’язок з оформлення частково покладається на плечі кадровику. Що та як слід оформити, розказуємо у статті.
22354

Проходження практики на підприємстві: види, умови та звітування

У вищих навчальних закладах (далі — виші або ВНЗ) обов’язковою умовою є проведення для студентів практики. Оскільки для підготовки висококваліфікованих спеціалістів недостатньо надати їм у процесі навчання лише теоретичні знання. Потрібно також, щоб вони отримали і практичні навички, необхідні для їх майбутньої професії.
33480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді