Перелік документів, які сумісник повинен надати роботодавцю після виходу з лікарняного

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Якщо працівник не має основного місця роботи — е-лікарняний не сформується

Які документи надає роботодавцю сумісник після хвороби: роз’яснює ФСС

ФСС нагадує, що інформацію по листках непрацездатності працівника відображають в електронних кабінетах усіх страхувальників, з якими працівник перебував у трудових відносинах на момент настання страхового випадку, зокрема і в електронному кабінеті роботодавця сумісника.
Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку періоду дії та закінчення періоду дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей е-лікарняний. Листок непрацездатності вважають виданим через сім днів після дати, коли закрили листок непрацездатності (п. 3 Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).

Як працювати з е-лікарняними

Якщо в електронних кабінетах страхувальників е-лікарняний не відображається, працівник має можливість підтвердити факт своєї тимчасової непрацездатності витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, виданим територіальними органами ПФУ в паперовій формі для кожного роботодавця окремо.

Якщо е-лікарняний сформувався в електронному кабінеті роботодавця сумісника, копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою (за наявності), за основним місцем роботи він не подає.
Однак, сумісник надає роботодавцю довідку про середню зарплату за основним місцем роботи (п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266).

Як оплатити електронний лікарняний сумісника

Таке роз’яснення ФСС надав у листі від 12.10.2021 № 03/О-878з-1047.

Провідний експерт Експертус: Кадри Ольга Догадіна зауважує, що працівник, який працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково надає довідки про середню зарплату за місцями роботи за сумісництвом.

Розмір допомоги з тимчасової непрацездатності залежить від страхового стажу працівника. Допоки в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні відомості про трудову діяльність працівників, дані трудової книжки використовують для врахування відомостей про трудову діяльність за період до 10.06.2021 (п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-IX).

Експерт радить попросити працівника, якщо його трудову книжку зберігають на основному місці роботи, надати довідку з основного місця роботи про страховий стаж для оплати лікарняного. При цьому достатньо, щоби в довідці роботодавець зазначив, що страховий стаж працівника становить:

  • до 3 років;
  • від 3 до 5 років,
  • від 5 до 8 років;
  • більше 8 років.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
98

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
207

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
237

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14980

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10139

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді