Профспілки закликають уряд повернути можливість оздоровлення дітей за кошти соціального страхування і відновити гарантії «чорнобильцям»

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
У листі від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО Спільний представницький орган об’єднань профспілок України закликав Уряд до проведення конструктивного соціального діалогу, щоб запобігти соціально-економічній кризі

У листі від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО Спільний представницький орган об’єднань профспілок України закликав Уряд до проведення конструктивного соціального діалогу, щоб запобігти соціально-економічній кризі.

У зверненні «Про позицію профспілкової сторони щодо невиконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки та законодавства про працю» від 31.03.2015 № 04-18/416-СПО профспілки наголошують, що соціально-економічні та політичні труднощі не повинні перекладатися на плечі працюючої верстви населення у вигляді штучно заниженої оплати праці, зростаючої затримки виплати заробітної плати, переведення на неповний робочий час, масових звільнень, податкових утисків трудових доходів та пенсій, згортання соціальних програм, тощо.

Профспілки з жалем констатують, що перший квартал 2015 року лише підтвердив застійний стан реформування економіки країни, яка ні на йоту не піднялася до належного рівня розвитку.

Тому з метою недопущення соціального вибуху та забезпечення виконання положень чинної Генеральної угоди СПО об’єднань профспілок наполягає:

1. Забезпечити реалізацію конституційного права (ст. 43 Конституції України) на працю — зупинити зростання безробіття та забезпечити розширення легальної зайнятості, зокрема серед молоді.

2. Поновити конституційне право (ст. 43 Конституції України) на своєчасне отримання винагороди за працю — погасити заборгованість з виплати заробітної плати в повному обсязі, в т. ч.:

  • на економічно активних підприємствах державної форми власності;
  • працівникам економічно неактивних підприємств та підприємств-банкрутів.

3. Забезпечити дотримання права працюючих на достатній життєвий рівень (ст. 48 Конституції України) — підвищити з 1 липня, 1 грудня 2015 року розміри прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою компенсації їх інфляційного знецінення у 2014-2015 роках.

4. Забезпечити проведення індексації грошових доходів населення з метою забезпечення ефективного захисту трудових доходів, пенсій, соціальних допомог та страхових виплат в умовах високого рівня інфляції.

5. Припинити практику внесення змін до законодавства, спрямованих на обмеження прав застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та пенсіонерів, поновити санаторно-курортне лікування працівників та оздоровлення дітей як ефективного засобу профілактики захворювань і збереження трудового потенціалу нації.

Відновити з 1 січня 2016 року соціальні права та соціальні гарантії працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено у 2015 році.

6. Не допускати практики ухилення від процедур, під час розроблення проектів законів України та інших нормативно-правових актів у сфері соціальних, економічних, трудових відносин, визначених п. 6.3 та додатком 4 Генеральної угоди на 2010-2012 роки, а у разі виявлення розбіжностей з означених питань обов’язково проводити консультації з метою прийняття взаємоприйнятного рішення.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
91

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
6045

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1030

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530644

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді