Електротехнічний персонал повинен проходити медогляди кожні 2 роки, — Держпраці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Держпраці наголошує на обов'язковому проведенні медоглядів
Електротехнічний персонал повинен проходити медогляди кожні 2 роки, — Держпраці

Попередній чи періодичний медичні огляди призначені для визначення стану здоров’я працівника та можливості виконання ним, без погіршення стану здоров’я, професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, своєчасного виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань тощо.

Медогляд працівників: практичні аспекти проведення

В наказі МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246 затверджений «Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій» для працівників, які:

  • зайняті на важких роботах,
  • роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці,
  • таких, де є потреба у професійному доборі та осіб віком до 21 року підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності.

Роботи на кабельних лініях і діючих електроустановках відносяться до робіт з підвищеною небезпекою (п. З Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 р. № 15).

12 правил організації медичних оглядів працівників певних категорій

До робіт, де є потреба у професійному доборі, відносять (п. 5 Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженого наказом МОЗ України та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 p. № 263/121):

  • роботи по обслуговуванню діючої електроустановки напругою до і вище 1000 В та виконання в них оперативних переключень,
  • налагоджувальних, монтажних робіт та високовольтних випробувань,
  • роботи під напругою в електроустановках до і вище 1000 В, роботи, пов’язані з діючим енергетичним обладнанням.

Періодичність проведення медоглядів, фахових лікарів, які беруть участь у їх проведенні, перелік необхідних лабораторних, функціональних та інших досліджень, медичні протипоказання допуску до виконання робіт, пов’язані із впливом виробничих факторів, визначені в Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників, та Переліку робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників.

Для електротехнічного персоналу, що виконує роботи з оперативного обслуговування і ремонту діючих електроустановок напругою 127 В і вище змінного струму і 110 В постійного струму, а також монтажні та налагоджувальні роботи, дослідження та вимірювання у цих електроустановках, встановлена періодичність медичного огляду — один раз на 2 роки.

Роботодавець здійснює контроль за проведенням медоглядів у строки, погоджені з закладом охорони здоров’я, та організовує за свій рахунок проведення медичоглядів як для вже працюючих на підприємстві працівників, так і для тих, які приймаються на роботу.

За матеріалами Держпраці


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
82

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
195

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
232

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14948

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9954

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді