За ЗП нижче МЗП штраф 2 МЗП, — Держпраці

З 1 грудня — новий розмір МЗП

За ЗП нижче МЗП штраф 2 МЗП, — Держпраці

З 1 грудня 2021 року Закон "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 р. № 1082-IX відповідно до ст. 8 передбачає підвищення мінімальної зарплати.

Мінімальна зарплата та мінімальний оклад у штатному розписі на 2021 рік

З 1 грудня розмір мінімальної зарплати становить:

  • у місячному розмірі – 6500 гривень;
  • у погодинному розмірі– 39,12 гривні.

У 2021 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить з 1 грудня – 2481 гривні.

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці (ст. 95 КЗпП, ст. 3 Закону «Про оплату праці»).

Розмір мінімальної зарплати не може бути нижче за прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на відповідний бюджетний рік (ст. 10 Закону про оплату праці, ст. 95 КЗпП).

Як створити сканкопію трудової книжки

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати (Ст. 3-1 Закону Про оплату праці).

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від:

  • складності та умов виконуваної роботи,
  • професійно-ділових якостей працівника,
  • результатів його праці,
  • господарської діяльності підприємства.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ст. 6 Закону про оплату праці).

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

За ЗП нижче МЗП штраф 2 МЗП, — Держпраці
Ольга Догадінапровідний експерт Експертус Кадри
КЗпП скеровує: при звільненні працівника усі суми, що належать йому від підприємства, виплачують у день звільнення. Але що це за суми, закон мовчить. Ми систематизували для вас виплати, які належать працівникові

Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При обчисленні розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

  • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я,
  • за роботу в нічний та надурочний час,
  • роз’їзний характер робіт,
  • премії до святкових і ювілейних дат.

При роботі на умовах неповного робочого часу мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Мінімальна зарплата в погодинному розмірі застосовується на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та у фізичних осіб, які використовують найману працю (ч. 6 ст. 3-1 Закону про оплату праці).

Мінзарплата є державною соціальною гарантією, обов'язковою до виконання на усій території України для усіх підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників), за будь-якою системою оплати праці (ч.4 ст. 95 КЗпП, ч.3 ст. 3 Закону про оплату праці).

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачено штраф для роботодавців у 2-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

За матеріалами ГУ Держпраці в Одеській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді