МОЗ роз’яснило як працюватимуть заклади освіти з 6 грудня

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Допоки всі співробітники не пройдуть повний курс щеплення, заклад освіти не може приймати учнів у червоній епідзоні

МОЗ роз’яснило як працюватимуть заклади освіти з 6 грудня

МОЗ нагадує, що особливості роботи закладів освіти під час карантину визначають:

  • Постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236 зі змінами, внесеними постановою КМУ від 24.11.2021 № 1240, у якій прописані карантинні правила та змінені умови роботи закладів освіти на кожному рівні епіднебезпеки;
  • Постанова Головдержсанлікаря від 06.09.2021 № 10 ;
  • наказ МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153 (далі — Наказ № 2153). Відповідно до Наказу № 2153 працівників, які до 8 листопада 2021 року не зробили принаймні одне щеплення проти COVID-19, відсторонюють від роботи без збереження зарплати.
Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Як працюватимуть заклади освіти з 6 грудня 2021 року:

Жовтий рівень епіднебезпеки:

  • можуть працювати ті освітяни, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19;
  • щоб заклад освіти міг приймати учнів, 100% співробітників мають вакцинуватися принаймні однією дозою дводозної вакцини проти COVID-19;
  • можуть працювати без щеплення ті співробітники, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації. Абсолютні протипоказання підтверджує довідка за формою № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», затверджена наказом МОЗ від 02.11.2021 № 2394 (далі — Довідка № 028/1-о);
  • співробітників, які мають підтверджені протипоказання до вакцинації, не відсторонюють від роботи.

Червоний рівень епіднебезпеки:

  • можуть працювати тільки ті освітяни, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19;
  • щоб заклад освіти міг приймати учнів, 100% співробітників мають вакцинуватися двома дозами вакцини проти COVID-19;
  • якщо працівник отримав одну дозу дводозної вакцини проти COVID-19, то від роботи його не відсторонюють, але це й не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі;
  • працівників, які мають протипоказання до вакцинації, не відсторонюють від роботи. Абсолютні протипоказання підтверджує довідка за формою № 028-1/о.

Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника

Таким чином, заклади освіти у регіонах з червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише за умови, що 100% співробітників вакциновані двома дозами вакцини проти COVID-19. Якщо співробітник має лише одну дозу, від роботи його не відсторонюють. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення проти COVID-19, заклад освіти не може приймати учнів та працювати у очному форматі.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

за матеріалами МОЗ

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
108

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
215

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
240

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15010

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10172

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді