Роботодавці не несуть відповідальності за затримки, викликані об'єктивними обставинами
Державна служба України з питань праці надала роз'яснення щодо виплати допомоги з тимчасової непрацездатності під час війни. Насамперед у відомстві наголосили, що воєнний стан ніяк не обмежував право працівників на таку допомогу: не змінилися ані умови, ані тривалість виплат.
Як призначати та виплачувати допомогу з тимчасової непрацездатності
Обов'язок з надання та оплати матеріального забезпечення (у разі страхового випадку) так само покладений на роботодавця.
Водночас роботодавець звільняється від відповідальності з азатримки виплат, якщо він не міг своєчасно опрацювати документи для ухвалення рішення щодо виплати допомоги працівнику. Наприклад, йдеться про ситуації, коли роботодавець не має змоги отримати доступ до особистого кабінету на порталі Пенсійного фонду (зокрема, для перевірки даних) з незалежних від нього причин (відсутність інтернету, електрозабезпечення тощо).
Звільнення від відповідальності триває до завершення обставин, які стали на заваді. Щойно доступ до кабінету страхувальника буде відновлено, роботодавець має виконати свої обов’язки.
За матеріалами Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.