Нагадуємо, яка процедура потрібна для організації медичних оглядів
Роботодавець зобов’язаний організувати та профінансувати проведення обов'язкових медоглядів працівників:
- попереднього — при прийнятті на роботу;
- періодичного — протягом роботи (для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами або таких, де є потреба у професійному доборі);
- щорічного — для працівників віком до 21 року.
Також саме роботодавець несе відповідальність своєчасність проходження медоглядів за можливі негативні наслідки, якщо до роботи допустять особу, яка таке обстеження не пройшла.
Держпраці наводить такий алгоритм для дотримання правил:
- Подання до територіального органу Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в наступному році — до 1 грудня поточного року;
- (потрібно додати до заяви витяг зі штатного розкладу з переліком всіх професій та дані лабораторних досліджень умов праці).
- Визначення категорій працівників, які підлягають медоглядам (за участю профспілок) та складання відповідного акта.
- Складання впродовж місяця поіменних списків працівників за формою та узгодження їх з Держпраці (у чотирьох примірниках).
- Укладення договору про проведення медогляду з закладами охорони здоров’я та надання їм списків працівників.
Вже після проведення медоглядів за їх результатами Держпраці надає рекомендації щодо покращення умов праці, а роботодавець — звітує про вжиті заходи щодо реалізації рекомендацій за попередній рік.
Якщо ж йдеться про прийняття нового працівника, то роботодавець має видати йому направлення на обов’язковий попередній медичний огляд (так само потрібно вчинити у разі переведення).
Попри дію воєнного стану, підстав перенести строки проведення медоглядів або ж можливостей допустити працівників до роботи без цієї процедури наразі немає.
За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.