Нагадуємо, яка процедура потрібна для організації медичних оглядів
Роботодавець зобов’язаний організувати та профінансувати проведення обов'язкових медоглядів працівників:
- попереднього — при прийнятті на роботу;
- періодичного — протягом роботи (для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами або таких, де є потреба у професійному доборі);
- щорічного — для працівників віком до 21 року.
Також саме роботодавець несе відповідальність своєчасність проходження медоглядів за можливі негативні наслідки, якщо до роботи допустять особу, яка таке обстеження не пройшла.
Держпраці наводить такий алгоритм для дотримання правил:
- Подання до територіального органу Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду в наступному році — до 1 грудня поточного року;
- (потрібно додати до заяви витяг зі штатного розкладу з переліком всіх професій та дані лабораторних досліджень умов праці).
- Визначення категорій працівників, які підлягають медоглядам (за участю профспілок) та складання відповідного акта.
- Складання впродовж місяця поіменних списків працівників за формою та узгодження їх з Держпраці (у чотирьох примірниках).
- Укладення договору про проведення медогляду з закладами охорони здоров’я та надання їм списків працівників.
Вже після проведення медоглядів за їх результатами Держпраці надає рекомендації щодо покращення умов праці, а роботодавець — звітує про вжиті заходи щодо реалізації рекомендацій за попередній рік.
Якщо ж йдеться про прийняття нового працівника, то роботодавець має видати йому направлення на обов’язковий попередній медичний огляд (так само потрібно вчинити у разі переведення).
Попри дію воєнного стану, підстав перенести строки проведення медоглядів або ж можливостей допустити працівників до роботи без цієї процедури наразі немає.
За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.