В електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника планують виключити інформацію про членство в профспілках
Чи вносити до особового листка з обліку кадрів інформацію про членство у профспілці
У Верховній Раді зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо скасування вимоги включення до реєстру застрахованих осіб інформації про членство в профспілках)» від 26.10.2023 № 10192 (далі — Законопроєкт № 10192).
Професійні спілки, їх об’єднання у своїй діяльності незалежні, не підзвітні і не підконтрольні державним органам та ОМС, роботодавцям, громадським організаціям та політичним партіям — так визначає ст. 12 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.
Автори Законопроєкту № 10192 вважають, що встановлена на сьогодні вимога включати інформацію про членство в профспілках до реєстру застрахованих осіб порушує права профспілок та ускладнює звітність для роботодавців, які не мають актуальної, повної, об’єктивної інформації про членство їх працівників у профспілках.
Відтак, пропонують із Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) виключити:
- моніторинг дотримання законодавства про соціальний діалог, про професійні спілки, права та гарантії їх діяльності (абз. 4 ч. 1 ст. 17 Закону № 2464);
- інформацію про належність або неналежність до професійних спілок, яку подає роботодавець в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника (абз. 4 ч. 2 ст. 20 Закону № 2464).
На думку авторів Законопроєкту № 10192 такі зміни забезпечать дотримання Україною міжнародних зобов’язань, спростять звітність роботодавців та унеможливлять порушення прав профспілок.
Ірина Матійко
За матеріалами ВРУ
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.